Kısa Sürede Hızlı Kilo Verdiren 7 Basit Tüyo

yavaş yemek ile ilgili görsel sonucu

 1-Yatmadan 3 Saat Önce Yeme İçmeyi   Sonlandırmak

                                 
Yatma saatinize 3 - 4 saat varken yemek yemeyi sonlandırmak kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır.Eğer ki çok acıktığınızı hissediyorsanız yatmanıza yakın 1 kase yoğurt veya 1 bardak süt doğru seçim olur.
Uzmanlar uyumadan 3 saat önce hiçbir şey yenmemesi  daha rahat uyku ve kilo almaktan korunmada en etkili yöntemlerden biri olduğunu söylüyor.

                                   
Ä°lgili resim
        2-Yavaş Yemek
  
Yapılan bir araştırmada 4.000’in üzerinde orta yaşta kadın ve erkeğin yiyecekleri ne hızda tükettiği sorgulanmıştır. Çok hızlı yemek yediklerini söyleyenlerin daha fazla kilo alma eğiliminde oldukları ve en fazla kiloyu 20 yaşına kadar ki dönemde aldıkları görülmüştür.
Başka bir araştırmada 529 erkek 8 yıldan fazla gözlenerek kilo değişiklikleri incelenmiştir. Sonuçlar "hızlı" yemek yiyenlerin "yavaş" veya "orta hızda" yemek yiyenlere nazaran iki kat daha fazla kilo aldığını ortaya koymuştur.
Yavaş yemek yemek daha az besin tüketmenize yardımcı olur.
Yavaş yemek yemek tokluk hormonlarını artırabilir.
Yavaş yemek yemek sindirimi artırır.

3- Sindirim Sisteminin Çalışmasını Desteklemek Sabah uyandığınızda aç karnınıza yediğiniz 3 kuru erik veya 3 kuru kayısı , kahvaltı da tüketeceğiniz  3-4 dal maydanoz , beyaz ekmek yerine tam buğday veya kepekli ekmek gibi tahıl yönünden daha zengin ekmek tercihi gibi yapacağınız ufak değişimler sindirim sisteminizin çalışmasında çok yardımcı olacak zayıflamanıza büyük katkı sağlayacaktır.
·         Sindirim Sisteminizi Çalıştıracak Besin Örnekleri: Tarçın,kırmızı acı biber,zencefil,ananas,mate çayı ,yeşil çay,kefir …

Ä°lgili resim

     4-Sabah Kahvaltısı Yapmak           

Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, kilo vermek için yapılacak ilk işin sabah kalkar kalkmaz hareket etmek olduğunu belirterek, ''Sabah kahvaltısı yapmayanlar, hiçbir zaman uzun süreli ve etkili kilo veremezler. Sabahları az da olsa yenmeli'' diyor.

                  5-Bol Su İçmek    
su ile ilgili görsel sonucu
 Öncelikle bol su içmek, aşırı yemek yemenizin önüne   geçiyor.
 Doygunluk hissi verir ve iştah kontrolü 
sağlar.
 Daha fazla enerji, daha fazla hareketlilik; daha hızlı kilo       kaybı!
 Sindirime yardımcı olur.Vücudunuz da biriken ödemi azaltır.
 Uzmanlar günlük ortalama 3 litre kadar yani 8-9 bardak su   içmenizi öneriyorlar.

EK BİLGİ :Yaygın kanı içtiğiniz her 1 bardak kahve veya 1 bardak çay için 1 bardak su içmenin gerekli olduğu yönünde. 

porsiyon azaltmak ile ilgili görsel sonucu    
6-Yemek Yediğiniz 

Tabakların Boyutlarını 

Küçültün
                                           
Yediğiniz yemeyi daha küçük tabakta tercih etmek gözünüzü fazlasıyla doyuracak psikolojik olarak yemek masasından daha doymuş mutlu kalkacaksınız ayrıca fazla kalori almamış olacaksınız.
              
                     
yürüyüş foto ile ilgili görsel sonucu 7-Günlük Hayatınıza Hareket

Katmak
                                    
Günlük hayatınız da ineceğiniz duraktan 1 durak önce inip yürümek, temizlik yaparken açacağınız hareketli müziklere eşlik etmek, yürüyüş mesafesinde olan yerlerde araç yerine yürüyüşü tercih etmek hayatınıza kattığınız ufak hareketler zayıflamanıza çok yardımcı olacaktır.

Popüler Yayınlar