SALATALIK+LİMON+NANE+ZENCEFİL DETOKSU


Ä°lgili resim
MALZEMELER ;

*1 Litre su,
*Kabuğu soyulmuş 2 parça taze zencefil veya 2 çay kaşığı toz zencefil
*1 ince dilimlenmiş salatalık
*1 ince dilimlenmiş limon
*5-6 dal nane
Nane Limon Salatalık Suyu Detoksu Nasıl Yapılır?
nane limon salatalık detoksu faydaları ile ilgili görsel sonucu
·         Bir cam sürahi içerisine bir litre suyu koyun.
·         Daha sonra ise içerisine dilimler halinde salatalıkları ekleyin.
·         Naneleri ister sapı ister saplarını temizleyip ekleyin.
·         Son olarak içerisine limonları da dilimleyip zencefili de ekleyin.
·         Kapağını kapatıp serin yerde veya buzdolabında bir gün muhafaza edin.
·      Bu karışımı sabahları aç iken içtiğinizde detoks etkisi yaparak vücudunuzu toksinlerden arındıracak, gün içerisinde sık sık tüketin.
·         Kısa zamanda yağlarınız daha kolay yakılacak ve daha kolay zayıflayacaksınız.Salatalığın faydaları; Diyetlerin vazgeçilmez yiyeceği salatalık mide yanması, gastrit, karaciğer hastalıkları pankreas hastalıklarına iyi gelir tansiyonu düzenler, sindirime yardımcı olur. Cilt sağlığına faydaları; cildimiz güzelliğimizi ön plana çıkaran organımızdır, onu korumak için salatalık mucizevi bir iksirdir. Her sabah düzenli olarak salatalık kabuklarının göz çevresine sürülmesi ile içeriğinde bulunan C, A vitamini ile fosfor, çinko, demir, potasyum gibi elementler ve askorbik asit, kafeik asit sayesinde kırışıklar belirgin bir şekilde azalacaktır.

Nane'nin faydaları; Bilinen en önemli faydası mide bulantısını giderir. Özellikle grip nezle gibi hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Mide şişkinliklerini gideri, gaz söktürücü etkisi vardır. Sindirim sisteminde bulunan yaraların iyileşmesinde etkin rol oynar. Bedenimiz üzerinde tonik etkisi yaparak aktif görünüm sağlar.

Limon'un faydaları; Sabah uyanınca ılık su içine sıkılmış limon tonik etkisi ile güçlü olmamızı sağlayacaktır, Tansiyonu düzenler, mide şikayetlerini (yanma, şişkinlik, gaz) önlemeye yardımcı olur. Kilo vermek isteyenler mutlaka limon ile barışık olmalı (limon suyunu yağ üzerine damlatıldığında yağı nasıl çözüyorsa vücutta da aynı etkiyi yapar, bu nedenle bulaşık deterjanlarında limon suyu kullanılır.)

Popüler Yayınlar